Pielęgnacja dłoni wiosną

Czy leży Ci na sercu wiosenna pielęgnacja dłoni? Zadbanie o dłonie wiosną to priorytet. Ręce mogą być wysuszone mrozem albo niszczącą je pracą.

pielęgnacja dłoniDo wiosennej poprawy wyglądu skóry rąk wymyśliłam kosteczki kąpielowe do pielęgnacji dłoni (i stóp też, a nawet całego ciała w wannie!). To serduszkowa mini-wersja kul kąpielowych, zabarwiona na zielono, pachnąca – a jakże – kompozycją o nazwie WIOSNA.

Wystarczy takie małe serduszko wrzucić do miski z ciepłą wodą i kilkanaście minut pomoczyć wysuszone dłonie, a zawarte w nim masło karite wspaniale zregeneruje skórę. Następnie trzeba delikatnie osuszyć ręce, najlepiej ręcznikiem papierowym. Nie trzeba już nakładać kremu, skóra jest nawilżona!

Sposób ten został przetestowany przez osobę o przesuszonych, zniszczonych pracą dłoniach 🙂

pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni – zalety masła shea

Użyte w serduszkach masło shea (karite) jest uważane za naturalny czynnik nawilżający, ponieważ w swojej strukturze i funkcji przypomina zawartość lipidów skóry. Wspomaga barierę ochronną naskórka, ułatwia proces gojenia, zapobiega podrażnieniom i regeneruje. Jest dobrym środkiem kondycjonującym. Pomaga utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiega jej przesuszeniu i łuszczeniu się, zmniejsza plamy na skórze. Właściwości masła shea są korzystne zarówno w okresie letnim, przy wysokich temperaturach jak i w czasie zimy, gdy skóra jest narażana na chłód.

pielęgnacja dłoni

Kosteczki kąpielowe do dłoni w wersji lawendowej

Wiosenna pielęgnacja dłoni

To łatwa sprawa przy użyciu domowych kosteczek do kąpieli odżywczej dłoni. Do ich wykonania potrzebne będą:

  • 100 g sody oczyszczonej (do kupienia tutaj)
  • 50 g kwasku cytrynowego (do kupienia tutaj)
  • 25 g skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej – kuchennej
  • 25 g masła karite (shea) – do kupienia tutaj
  • dowolny olejek eteryczny lub kompozycja zapachowa – kilkanaście kropli, zależnie od upodobań (do kupienia tutaj)
  • dowolny barwnik kosmetyczny lub spożywczy, najlepiej dopasowany do zapachu

pielęgnacja dłoni

Sposób przygotowania

Aby przygotować nasze kosteczki kąpielowe, składniki sypkie odważamy i przesiewamy przez sitko do miski. Wszystko dokładnie mieszamy. Masło karite rozpuszczamy w garnuszku na małym palniku albo w kąpieli wodnej, do płynnego tłuszczu dodajemy olejek eteryczny/zapachowy. Najlepiej też teraz dodać barwnik, pamiętajmy jednak, że i zapach, i barwnik możemy także uzupełnić później (gdybyśmy uznali, że jest ich za mało w przygotowanej masie). Tłuszcz z dodatkami mieszamy dokładnie i wlewamy do miski z sypkimi składnikami. Teraz należy wszystko dokładnie ugnieść do konsystencji mokrego piasku i możemy zacząć lepić kulki lub wykorzystać do tego jakieś formy, np. silikonowe foremki do ciast czy kostek lodu. Trzeba wszystko ugnieść mocno, aby uzyskać zwarte, twarde kostki. Pozostawiamy foremki z zawartością do zastygnięcia i wysuszenia, można je też wstawić na kilka godzin do zamrażalnika. Teraz pielęgnacja dłoni staje się łatwa – kosteczki kąpielowe są już gotowe – wyjmujemy je z foremek i przechowujemy w szczelnym opakowaniu, chroniąc przed dostępem wilgoci.

pielęgnacja dłoni

Kąpiel w wannie

Można zrobione w ten sposób kosteczki wykorzystać do przygotowania kąpieli w wannie, jednak ich wielkość specjalnie została dobrana do pojemności mniejszego naczynia, a więc do pielęgnacji dłoni lub stóp. Do wanny należałoby wrzucić kilka takich maleństw, myślę, że 3-4 sztuki byłyby w sam raz. Trzeba przy tym pamiętać, że są to przyjemnie musujące kostki z dużą zawartością tłuszczu, który ma pielęgnować skórę, wobec czego wanna staje się tłusta i śliska, należy więc uważać, żeby się nie pośliznąć. Za to skóra po takiej kąpieli jest przyjemnie odświeżona, nawilżona, natłuszczona i odżywiona. Po kąpieli należy delikatnie ją osuszyć bez spłukiwania, aby przyjazny film pozostał na ciele.

Kosteczki kąpielowe do pielęgnacji dłoni są bardzo łatwe do samodzielnego wykonania. Jeśli jednak nie masz czasu na takie eksperymenty – zapraszam do kontaktu. Mogę je bowiem zrobić specjalnie dla Ciebie!

Wszystkie potrzebne surowce z łatwością kupisz w naszym sklepie. Zapraszamy!

pielęgnacja dłoni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *