Alocit i cytryna w miksturze oczyszczającej

Kolejnym ważnym składnikiem mikstury oczyszczającej, zaraz po oleju, jest tzw. alocit, a następnie sok cytrynowy. O soku z cytryny tylko napomknę, bo wszyscy go znają. Ale cóż to takiego jest ten alocit? Wspominałam o nim we wcześniejszych wpisach, a dziś troszkę rozwinę ten temat.alocit

Alocit w miksturze oczyszczającej

Słowo „alocit” powstało na potrzeby mikstury oczyszczającej z pierwszych członów słów „aloes” i „citrosept” w celu jasnego przedstawienia jej składników. Alocitu kupić nie można, należy wykonać go samemu. Poniżej przedstawione są obydwa warianty wykonania alocitu: z soku z aloesu i z ekstraktu z grejpfruta:alocit

  • Alocit z aloesu wykonujemy w ten sposób, że sok z aloesu (klarowny, bez miąższu) rozcieńczamy wodą w stosunku 1:1. Czyli do półlitrowej butelki z ciemnego szkła wlewamy ¼ litra soku z aloesu i ¼ litra wody. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej lub użyć wody filtrowanej.alocit
  • Alocit z wyciągu z pestek grejpfruta: półlitrową butelkę z ciemnego szkła napełniamy wodą i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej lub użyć filtrowanej.

alocit

Po półrocznej kuracji roztworem soku z aloesu na początku, należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Te zmiany uzasadnione są faktem, że po pewnym czasie organizm „przyzwyczaja się” do każdego środka gojącego i niejako przestaje na niego reagować. Teoretycznie można byłoby stosować tylko jeden ze środków gojących i robić przerwy. Jednak nie jest to dobre wyjście, ponieważ nasze środowisko zatruwane jest nieprzerwanie, więc trzymiesięczne przerwy mogą zniweczyć trzymiesięczne starania pomiędzy nimi…

alocit

Uwagi autora kuracji:

  1. Citrosept jako preparat ekstraktu z grejpfruta polecam tylko dlatego, że dobrze go wypróbowałem. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować inne preparaty owego ekstraktu.
  2. Sok z aloesu należy rozcieńczać wodą z tego powodu, że – jak wynika z praktyki – nierozcieńczony na początku działa zbyt gwałtownie. Za to później organizm się niejako przyzwyczaja, gdyż po dwóch miesiącach prawie w ogóle przestaje nań reagować.
  3. Do wykonania alocitu nie nadają się tzw. żele aloesowe, czyli soki zagęszczone przez dodanie do nich błonnika, np. miąższu aloesowego albo pektyny, która jest po prostu wytłoczynami jabłek. Powinien to być czysty sok z aloesu również dlatego, aby cząstki stałe zawarte w żelu aloesowym nie spowodowały zapoczątkowania procesu trawienia w żołądku. Mikstura oczyszczająca o poranku ma się wprost prześliznąć przez żołądek!

alocit

Sok z cytryny jako składnik mikstury oczyszczającej:

Sok z cytryny to około 10 ml soku, czyli ilość soku, jaką można uzyskać z połówki małej albo ⅓ średniej, albo ¼ dużej cytryny.

Osoby uczulone na owoce cytrusowe, na początku kuracji w ogóle nie powinny dodawać soku z cytryny do mikstury oczyszczającej. Dopiero po trzech miesiącach można dodawać jedną kroplę i jeśli ta ilość nie wywoła reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodać po dwie krople, i tak dalej – aż do pełnej dawki soku z cytryny.

W następnym wpisie z tej serii (po krótkiej przerwie dla innych, aktualnych tematów) odniosę się do bezpieczeństwa stosowania mikstury u dzieci oraz kobiet w ciąży. A w następnym – przedstawię dość zaskakujące podejście do chorób infekcyjnych i ich przechorowywania. Zapraszam wkrótce!

alocit

Pozostałe artykuły z serii o miksturze oczyszczającej znajdziesz tutaj:

Mikstura oczyszczająca przewód pokarmowy

Olej jako składnik mikstury oczyszczającej

Mikstura oczyszczająca dla dzieci i kobiet w ciąży

Uzdrawiająca moc mikstury oczyszczającej

alocit

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *